Środa 25 maja 2022 | Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > O tym się mówi

KŁADKA BEZ PRZEJŚCIA

Zgłosili się do nas mieszkańcy, których rodziny bardzo często korzystają z przejścia kładką łączącą miasto z Górkami. Twierdzą, że brak przez dłuższy czas tej alternatywy komunikacyjnej będzie zbyt uciążliwy dla mieszkańców (po jednej i po drugiej stronie Liwy). Proszą o więcej informacji na temat zamknięcia obiektu, który od dnia 7 stycznia br. przestał spełniać swoją pierwotną rolę. Urząd Miejski w Kwidzynie informuje, że „pomimo podejmowanych działań dotychczas nie udało się ustalić właściciela kładki”.

 

Dojście do kładki    

LUDZIE LISTY PISZĄ

Szanowna Redakcjo,

Postanowiłem napisać do Was w sprawie rażącego zaniedbania utrzymania infrastruktury naszego miasta Kwidzyna i niebezpieczeństwa na jakie przez długi okres byli narażeni mieszkańcy naszego rejonu.

Kiedyś korzystałem z kładki nad  Liwą  (tej na wysokości ulicy Mickiewicza w Kwidzynie). Jak się zorientowałem istnieje ona kilkadziesiąt lat i chyba nigdy nie była remontowana. Kładka ta łączy osiedle Zatorze z Górkami, które są osobną miejscowością, ale w praktyce są dzielnicą miasta.

Już ok. 5 lat temu stan tej kładki budził wątpliwości. Rdza była tak zaawansowana, że każdemu przejściu towarzyszył strach, jak przeprawa po mostach wiszących w filmach serii „Indiana Jones”. Teraz widać gołym okiem, jak w kilkunastu miejscach rdza wyżłobiła duże dziury na wylot (w głównych kształtownikach usztywniających kiedyś całą konstrukcję). Jest też klika miejsc, gdzie kształtowniki usztywniające oderwały się od reszty konstrukcji. Sytuacja jest katastrofalna.

Kładka ta powinna być zamknięta nie kilka dni temu a ok. 5 lat temu lub wcześniej. Wtedy też powinno się rozpocząć jej remont lub wymienić na nową. Przez ten czas mieszkańcy byli narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo i nic się z tym nie robiło (wieloletnie używanie niezdatnego obiektu).

Gdzie były wtedy służby dozoru technicznego, inspektor budowlany, zarząd miasta, gminy, powiatu… Gdzie te instytucje są teraz? Droga piesza została zamknięta – to dobrze, ze względu na stan kładki, ale gdzie jest kładka zastępcza?

I najważniejsze pytanie: - Kiedy będzie zbudowana nowa kładka?

W mieście wydaje się pieniądze na różne rzeczy, w tym niepotrzebne, jak planowany „skate park” - zamiast pozostawienia rynku dla potężnego osiedla Zatorze przy ul. Słowackiego i zaoszczędzenia dużych pieniędzy na rzeczy potrzebne i ich należyte utrzymanie. Nie widać, aby zanosiło się na remont kładki, chyba zabrakło na to pieniędzy lub chęci do zadań, do których wybraliśmy władze lokalne.

Z kładki nad Liwą korzystali mieszkańcy Górek, ich goście, mieszkańcy Kwidzyna chodzący na spacery do lasku, który jest (był) jakby pod ręką dla całego Zatorza. Korzystali też z tej kładki  działkowcy i mieszkańcy bloków socjalnych i część mieszkańców Dankowa.

Jeszcze kilka dni temu z Górek do Zatorza było na pieszo ok. 0,5 km przez kładkę (tj. do ronda na Mickiewicza – Wschodnia),  zaś  teraz „dzięki” władzom (tj. bez kładki nad Liwą) jest 1,5 km - 3 razy dalej! Czy to jest postęp?

Oceń artykuł
Autor: sam | Piątek 21 stycznia 2022 | 003 5314
TW SKORPIN
21-01-2022, 10:27
IP: 83.20.83.19
sami te tzw. listy piszecie i  myślicie że ciemny lud to kupi....
a
21-01-2022, 19:04
IP: 176.221.125.249
Mieszkańcy byli narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo? Woda po kostki, max do połowy łydki. Autorze listu stuknij się w głowę.
alfonsi
26-01-2022, 20:30
IP: 176.221.121.165
Zabezpieczanie to tez widzę liche! już rozwalone i przejście jest.

Do "a" zdziwić się możesz jak człowiek może upaść i w co uderzyć, dodając dzieci.
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2022 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem