Wtorek 28 września 2021 | Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > O tym warto wiedzieć

NIEPRZEMYŚLANA ZMIANA

Od 12 lipca br. miała zostać wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ulicy Spółdzielczej. Ku zaskoczeniu wielu mieszkańców zdecydowano się na przekształcenie odcinka od ul. 3 Maja do ul. Warszawskiej w jednokierunkową drogę. W pierwszym dniu planowanych zmian nowe oznakowanie było nadal zakryte.

 

Magistrat informuje, że na ulicy Spółdzielczej wydzielony został pas postojowy po lewej południowej stronie drogi (tej od deptaka). Zgodnie z nową organizacją wjazd od strony ul. Warszawskiej nie jest już możliwy i to rozwiązanie budzi najwięcej wątpliwości. Wcześniej kierowcy chętnie korzystali z tego „skrótu” w przypadku chwilowego zakorkowania dojazdu do ronda Jana Pawła II.

- Zmiana organizacji ruchu jest spowodowana względami bezpieczeństwa. Wyjazd z ul. Spółdzielczej w ul. 3 Maja ma złą widoczność. Utrudnienia w ruchu będą niewielkie, gdyż ok. 250 metrów, przed i za ul. Spółdzielczą znajdują się wjazdy w ul. 3 Maja od ul. Warszawskiej. Dzięki zmianie organizacji ruchu na ul. Spółdzielczej powstaną też dodatkowe miejsca parkingowe – taką dodatkową informację zamieszczono na fanpage miasta.

Oceń artykuł
Autor: eska | Środa 14 lipca 2021 | 001 2300
gapa
15-07-2021, 11:17
IP: 195.60.242.241
250 m ile smrodu od paliwa z objazdowe ?!
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem