Poniedziałek 2 sierpnia 2021 | Imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

golfkwidzyn

TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS KWIDZYN 25:24 (12:10)

Torus Wybrzeże Gdańsk okazało się minimalnie lepsze od MMTS Kwidzyn w meczu 22-ej serii PGNIG Superligi mężczyzn. Walka była niezwykle wyrównana. Kwidzyniacy mogli doprowadzić do wyrównania, ale nie wykorzystali dogodnej sytuacji w samej końcówce spotkania.

MMTS znakomicie zaczął ten mecz. Michał Potoczny w pierwszych 9 minutach zdobył trzy bramki, a kwidzyniacy uzyskali dwa gole przewagi (2:4). Jednak po drugiej stronie zaczął w bramce brylować Artur Chmieliński i do tego doszły trzy bramki Mateusza Kosmali z rzutów karnych. Wystarczyło to gdańszczanom na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu (7:6) a po chwili Wybrzeże odskoczyło na 10:8 a potem na 12:9. W takich niepomyślnych okolicznościach trener Bartłomiej Jaszka zmotywował naszych szczypiornistów a oni w krótkim czasie zmniejszyli stratę o bramkę... i skończyli na tym „osiągnięciu”. Do przerwy gospodarze prowadzili 12:10.

To co się nie udało w pierwszej połowie – stało się faktem po zmianie stron i kwidzyniacy doprowadzili do wyrównania. W końcu Michał Potoczny był sprawcą wyjścia przyjezdnych na prowadzenie (14:15). Niestety, Damian Przytuła otrzymał 2-minutową karę a gospodarze wzięli się za odrabianie start przy totalnej indolencji naszych piłkarzy (17:15). Po 7 minutach bez bramki goście zaczęli trafiać do siatki przeciwnika i na kwadrans przed końcem gry osiągnęli remis (17:17). Za chwilę miejscowi wykorzystali grę w przewadze i ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie 20:18 a zaraz nawet na 21:19. Gole Ryszarda Landzwojczaka i Potocznego dały remis (22:22). Ostatnie dwie minuty to wymiana cios za cios. Trener Jaszka poprosił o czas, aby przygotować ostatnią akcję meczu, lecz rzut Landzwojczaka odbił Chmieliński a pełna pula punktów pozostała w Gdańsku.

Torus Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 25:24 (12:10)

Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński - Stojek, Mosquera Mayo 1, Pieczonka 5, Gądek, Jachlewski 3, Sulej, Kosmala 8, Papaj 3, Adamczyk 1, Janikowski 4.

Karne: 4 bramki / 5 rzutów

Kary: 8 minut (Sulej, Jachlewski, Mosquera Mayo, Gądek)

MMTS Kwidzyn: Matlęga, Szczecina - Grzenkowicz, Orzechowski 1, Krieger 3, Peret, Zieniewicz 2, Biegaj 2, Guziewicz, Ossowski 2, Potoczny 9, Nastaj, Szyszko 1, Landzwojczak 2, Jankowski, Przytuła 2.

Karne: 1 bramka / 2 rzuty

Kary: 8 minut (Nastaj, Przytuła, Peret, Landzwojczak)

Autor: oprac. eska | Poniedziałek 10 maja 2021 | 001 1842