Wtorek 15 czerwca 2021 | Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

golfkwidzyn

GÓRNIK ZABRZE – MMTS KWIDZYN 31:20 (18:9)

Szczypiorniści zabrzańskiego Górnika byli faworytami w starciu z kwidzyniakami, ale nasz zespół potrafi robić niespodzianki i na to liczyli kibice. Niestety, od samego początku spotkania nie było cienia wątpliwości, że to właśnie gospodarze wygrają swój czwarty mecz z rzędu.

Zabrzanie od pierwszych minut prezentowali się lepiej od drużyny przyjezdnej. Przeprowadzali dynamiczne akcje, które z powodzeniem finalizowali. MMTS w ostatnich meczach nie potrafi poradzić sobie z dobrze ustawioną obroną przeciwników i tak też było w ostatnią niedzielę. W konsekwencji Górnik po 10 minutach gry prowadził 6:3. Kwidzyniacy nie sprawiali wrażenia drużyny pogodzonej z losem i starali się być równorzędnym przeciwnikiem, lecz ich skuteczność szwankowała, w dużej mierze dzięki świetnej dyspozycji Martina Galii (w sumie odbił 14 z 31 piłek). Gospodarze systematycznie powiększali przewagę i na przerwę schodzili ze sporą przewagą 18:9.

Druga odsłona zaczęła się dla zabrzan jeszcze lepiej jak pierwsza. Przepuścili zmasowany atak na naszą bramkę. Dwie wykorzystane kontry plus dwie bramki po wypracowanej akcji i na tablicy wyników było już 22:9. Zapowiadał się pogrom, ale gospodarze nieco spuścili z tonu i w konsekwencji kwidzyniacy zdobyli pięć bramek z rzędu (22:14). Nie był to jedyny zryw podopiecznych Bartłomieja Jaszki, bo raz po raz próbowali odrabiać stratę przy każdej nadarzającej się okazji. Na 12 minut przed końcem Górnik prowadził tylko 25:19. Wtedy obudził się Marek Daćko, którego dobra postawa nakręciła cały zespół. Zabrzanie znów złapali wiatr w żagle i zaczęli „odpływać” rywalom. Gola zdobył nawet Galia, rzutem przez całe boisko. Zwycięstwo gospodarzy 31:20 było jak najbardziej zasłużone.

Górnik Zabrze – MMTS Kwidzyn 31:20 (18:9)

Górnik Zabrze: Galia 1, Skrzyniarz – Bondzior 2, Daćko 4, Bis 1, Tomczak 4, Łyżwa 1, Sluijters 4, Czuwara 3, Buszkow 1, Gliński 1, Gogola 3, Kondratiuk 4, Dudkowski 4, Krawczyk, Adamuszek.

Kary: 8 minut (Bis 2, Łyżwa, Adamuszek)

Karne: 6/9

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Matlęga – Grzenkowicz 3, Orzechowski, Krieger, Peret 3, Zieniewicz 2, Kutyła 5, Guziewicz 1, Ossowski, Potoczny 2, Nastaj, Szyszko 4, Landzwojczak, Matlęga, Jankowski, Przytuła.

Kary: 6 minut (Nastaj, Landzwojczak, Grzenkowicz)