Środa 12 maja 2021 | Imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

golfkwidzyn

ORLEN WISŁA PŁOCK - MMTS KWIDZYN 34:17 (21:11)

Nie było niespodzianki. Orlen Wisła Płock bez litości dla MMTS-u Kwidzyn. W zaległym meczu 4-ej serii rozgrywek PGNiG Superligi płocczanie pewnie pokonali rywali 34:17.

Przewaga płockiego zespołu w tym spotkaniu była niepodważalna. Od pierwszych minut podopieczni Xaviego Sabate nadawali rytm grze i nie pozwalali na wiele naszej drużynie. Nafciarze zaprezentowali żelazną defensywę, która momentami stanowiła monolit nie do przejścia dla kwidzyniaków. Świetne zawody rozegrał Niko Mindegia, który bez problemu rozmontowywał obronę gości i zapisał na swoim koncie aż dziewięć trafień. MMTS Kwidzyn tracił do miejscowych już po pierwszej połowie 10 bramek. Po przerwie zdołaliśmy zdobyć zaledwie sześć bramek.

Tylko na początku spotkania kwidzyniacy stawili czoła wicemistrzom Polski. Pierwszego gola w tym meczu zdobył Jakub Szyszko, a w 3 minucie trafienie Damiana Przytuły dało gościom prowadzenie (1:2). Nafciarze odpowiedzieli serią pięciu bramek (6:2). Był jeszcze jeden moment oporu MMTS-u. W 15 minucie po bramce Ryszarda Landzwojczaka zbliżyliśmy się na dystans dwóch bramek (8:6), lecz po 20 minutach gry na tablicy widniał wynik 12:7. W ostatnich 7 minutach tuż przed zejściem na przerwę gospodarze zdobyli siedem bramek przy zaledwie dwóch trafieniach przeciwników.

Druga połowa to całkowita dominacja faworyta a po 42 minutach Nafciarze prowadzili 27:12. Na 5 minut przed końcową syreną gole Arkadiusza Ossowskiego i Jakuba Szyszko pozwoliły zmniejszyć straty do 13 bramek (30:17). Ostatnie fragmenty całkowicie należały do gospodarzy, bo tylko oni trafiali do bramki przeciwnika.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 34:17 (21:11)

Orlen Wisła: Morawski - Krajewski 2, Czapliński 3, Szita 5, Terzić, Mindegia 9/3, Ruiz 4, Vejin 4, Komarzewski 5, Serdio 1, Toto, Susnja 1.

MMTS Kwidzyn: Dudek, Matlęga- Guziewicz, Ossowski 1, Nastaj 1, Przytuła 3, Szyszko 2, Zieniewicz 3, Krieger, Peret 1, Potoczny 2, Kutyła, Grzenkowski, Orzechowski, Landzwojczak 2, Jankowski.

Autor: oprac. eska | Sobota 13 lutego 2021 | 000 1412